Butle gazowe to źródło energii, które niezmiennie od lat cieszy się bardzo dużą popularnością. Nie jest ona dziełem przypadku, a korzyści, jakie wynikają ze stosowania butli. Są niedrogie, powszechnie dostępne i ekologiczne.
Gdzie stosuje się butle gazowe?
Jedną z kluczowych zalet butli gazowych jest różnorodność ich zastosowań. Najczęściej kojarzą się z gospodarstwami domowymi, gdzie wykorzystuje się je do zasilania kuchenek oraz grilli gazowych. Przydają się także w domkach letniskowych oraz na kempingach. Oczywiście stosowane są nie tylko na użytek prywatny – wspomnieć tu wypada o takich branżach jak m.in. budownictwo, hotelarstwo czy gastronomia.
Jakie są zalety butli gazowych?
Butle gazowe są przede wszystkim bardzo wygodne. Ich obsługa nie jest skomplikowana – zwłaszcza jeżeli są wyposażone w specjalny reduktor klik-on umożliwiający podłączanie ich bez konieczności sięgania w tym celu po narzędzia. Zarówno mała butla gazowa, jak i ta odznaczająca się nieco większymi rozmiarami, jest tez łatwa w transporcie. Pamiętać tylko trzeba o tym, że butle z gazem przewozi się wyłącznie w pozycji pionowej. Zawartość butli wystarcza na dość długo – potem wystarczy jedynie uzupełnić butlę. Gaz płynny jest wydajnym i wysokokalorycznym paliwem, a do tego niegroźnym dla naturalnego środowiska. butla z gazem jest zatem idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które są zainteresowane ekologicznymi metodami grzewczymi.
Jak wybrać najlepszą butlę z gazem?
Eksperci z firmy Amerigas radzą, aby przy wyborze butli gazowej mieć na uwadze parę ważnych czynników. Przede wszystkim musi ona pochodzić od sprawdzonego i doświadczonego dostawcy, który posiada zezwolenia niezbędne do prowadzenia tego typu działalności i słynie z produktów wysokiej jakości. Należy także sprawdzić, czy w butli znajduje się deklarowana ilość gazu. Rodzaj gazu ma w tym kontekście duże znaczenie. Butle napełniane są propanem lub mieszanką propanu i butanu, przy czym te z propanem można z powodzeniem stosować na zewnątrz nawet przy niższych temperaturach.