Jesienno-zimowe chłody sprawiają, że szukamy ciepła w domowym zaciszu. W każdym pomieszczeniu przydają się zatem wydajne urządzenia grzewcze, które pomagają regulować temperaturę w przestrzeni mieszkalnej. Obok tradycyjnych, rozbudowanych instalacji stosuje się urządzenia przenośne, w tym między innymi termowentylatory.
Jak działają termowentylatory i czym się wyróżniają? Dlaczego warto ich używać? O tym przeczytacie poniżej.
Czym jest i jak działa termowentylator?
Istnieje wiele rodzajów grzejników, które można wykorzystać w domowych wnętrzach. Wśród modeli elektrycznych dużą popularnością cieszą się zwłaszcza termowentylatory. Co to takiego? Tym mianem określa się urządzenia grzewcze składające się z dwóch podstawowych modułów:
- grzałki,
- wentylatora,
Po uruchomieniu grzejnika ciepło, wytwarzane przez grzałkę, jest wydmuchiwane do pomieszczenia za pomocą wentylatora, znajdującego się z tyłu obudowy. Urządzenie wykorzystuje w wariancie stojącym lub do zawieszenia na ścianie, co ułatwia wprowadzenie go do różnych wnętrz.
Największe zalety termowentylatorów
Dlaczego warto zdecydować się na termowentylatory? Przede wszystkim to wydajne i proste w obsłudze rozwiązania, zwłaszcza gdy wybierze się modele dostępne choćby na stronie: Econovli.pl. Produkty tego typu mogą mieć różną moc (nawet do 2200 W), rozmaite prędkości nadmuchu czy inne funkcjonalności (np. sterowanie pilotem). Wiele z modeli pozwala na prostą regulację, dzięki której dopasowuje się warunki do konkretnych potrzeb. Termowentylatory, ze względu na swoje poręczne wymiary, świetnie sprawdzają się jako poręczne źródło ciepła wszędzie tam, gdzie potrzebujemy szybko podnieść temperaturę. Wystarczy tylko mieć dostęp do sieci energetycznej, by móc cieszyć się z wydajnego ogrzewania. Najlepiej też sprawdzić, jaka jest długość przewodu zasilającego – ułatwia to ustawienie grzejnika w wybranym miejscu.
Nie zapominajmy o tym, że z termowentylatorów da się korzystać także w okresie letnich upałów. Wystarczy wyłączyć grzałkę, by zmienić grzejnik w standardowy wentylator. To zatem niezmiernie uniwersalne rozwiązanie do domu czy biura.
W jakich wnętrzach ustawia się termowentylator?
Termowentylatory najczęściej są wykorzystywane jako okazjonalne rozwiązania grzewcze. Używa się ich w domowych przestrzeniach, gdzie od czasu do czasu trzeba wspomóc główną instalację, by uzyskać lepsze warunki cieplne. To także świetny pomysł na ogrzewanie we wnętrzach, w których z różnych powodów nie ma innych produktów grzewczych: na strychach, w piwnicach czy w innych pomieszczeniach gospodarczych.
Termowentylator przydaje się ponadto jako alternatywne źródło ciepła w razie awarii centralnego kotła lub innych problemów z dogrzaniem domowych przestrzeni. Nie zapominajmy w końcu o tym, że takie elektryczne grzejniki da się bez przeszkód zabrać ze sobą w plener – na wyjazd wakacyjny lub do całorocznego domku letniskowego, by zawsze zadbać o idealny komfort cieplny dla całej rodziny.
Sposób na ciepło w domu – praktyczne termowentylatory
Ogrzewanie jest jedną z kluczowych instalacji w domowym zaciszu. Bez niego nie da się stworzyć odpowiednich warunków do codziennego funkcjonowania. Oprócz standardowych instalacji warto zaopatrzyć się w dodatkowe urządzenia, w tym właśnie termowentylatory. To wygoda, komfort i ciepło zawsze, gdy ich potrzebujemy.