Ból pleców nie należy do przyjemnych. Ponadto związany z nim dyskomfort znacząco wpływa na obniżenie komfortu życia. Czy wiedziałeś jednak, że problemy z kręgosłupem mogą objawiać się również na wiele innych sposobów? Wśród nich należy wymienić chociażby bóle głowy, drętwienie rąk i nóg, a nawet bóle brzucha oraz wzdęcia. Aby zwalczyć wszystkie te dolegliwości, koniecznie musisz zadbać o poprawę stanu swojego kręgosłupa. Jak to zrobić? Tego dowiesz się z naszego dzisiejszego poradnika!
Jak zwalczyć ból kręgosłupa? Poznaj ławkę inwersyjną!
Przyczyn bólu kręgosłupa może być kilka. Często może on wynikać z siedzącego i niezdrowego trybu życia. Innymi powodami tego typu schorzenia mogą być również zwyrodnienia kręgosłupa, procesy zapalne, stres, częste chodzenie w butach na wysokim obcasie oraz procesy starzenia. Aby poznać dogłębnie przyczyny swojego stanu, zawsze należy udać się na badania. Lekarz będzie mógł wtedy poprawnie Cię zdiagnozować i poddać odpowiedniemu leczeniu. Jeśli jednak chcesz uporać się z bólem pleców w warunkach domowych, dobrym pomysłem będzie zakup tzw. ławki inwersyjnej. Wybierając ten sprzęt, musisz jednak kierować się przede wszystkim jego jakością. Najlepsze ławki inwersyjne – od znanego, amerykańskiego producenta Teeter – znajdziesz np. w ofercie sklepu https://teeter.pl/, który jest polskim dystrybutorem tej marki.
Jak używać ławki inwersyjnej?
Ćwiczenia na ławce inwersyjnej nie należą do zbyt trudnych i skomplikowanych. Wykonuje się je, leżąc na sprzęcie głową w dół. Taka pozycja pomaga rozluźnić mięśnie i odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Ćwiczenia nie muszą trwać długo. Tak naprawdę w zupełności wystarczy kilka sesji dziennie – po ok. 2-3 minuty. Ważna jest tu jednak regularność. Tylko systematyczne korzystanie z ławki inwersyjnej może zapewnić Ci wymierne efekty – poprawę stanu kręgosłupa i pozbycie się bólu pleców.
Dalej bolą Cię plecy? Skorzystaj z pomocy specjalisty
Czy mimo regularnych ćwiczeń, ból pleców się nie zmniejsza i w dalszym ciągu powoduje dyskomfort? W takim razie nie zwlekaj i koniecznie udaj się do specjalisty! Lekarz oceni stan Twojego kręgosłupa, zleci potrzebne badania i zdecyduje o dalszej terapii.