Zastanawiasz się nad tym, jak szybko i skutecznie naprawić uszkodzoną ścianę w budynku mieszkalnym lub lokalu komercyjnym? Nie wiesz, jaki materiał sprawdzi się najlepiej w przypadku nieszczelnego dachu? Z pomocą przyjdą Ci płyty gipsowo-kartonowe, które należą do jednych z najbardziej ekologicznych materiałów budowlanych dostępnych na rynku. Zobacz, jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z płyt GK i czy w każdej sytuacji sprawdzają się one równie dobrze.
Płyty GK to materiały o wszechstronnym zastosowaniu, które słyną ze zdolności do wchłaniania nadmiaru wilgoci z powietrza, a następnie oddawania jej w sytuacji, gdy powietrze jest zbyt suche. Ten prosty mechanizm pozwala na stworzenie odpowiedniego mikroklimatu w pomieszczeniu, a także sprawia, że płyty gipsowo-kartonowe są doskonałym materiałem ognioochronnym. By struktura takiej konstrukcji uległa pokruszeniu, musi dojść do całkowitego odparowania wody zawartej w gipsie, co zajmuje dużo czasu.
Warto również podkreślić, że płyty gipsowo-kartonowe mają idealnie gładką powierzchnię – taki efekt jest nieosiągalny w przypadku tradycyjnych tynków. Z tego powodu wystarczy tylko wstępnie zagruntować podłoże, by móc je następnie pomalować dowolnym rodzajem farby lub skorzystać z tapety czy też płytek ceramicznych. Płyty GK są lekkie i wygodne w montażu, a dzięki łatwości w obróbce można je dowolnie dopasowywać do własnych potrzeb.
Wady płyt GK – kto powinien uważać na takie rozwiązanie?
Jak każdy materiał budowlany, płyty GK również mają pewne ograniczenia. Niestety, nie są one odporne na bezpośredni kontakt z wodą czy też z bardzo wilgotnym powietrzem. Nawet płyty impregnowane, które potocznie określamy jako płyty zielone lub wodoodporne, można stosować wyłącznie w tych pomieszczeniach, w których wilgotność powietrza nie przekracza 85% w okresie dłuższym niż 12 godzin w ciągu doby.
Zastosowanie płyt gipsowo-kartonowych w pomieszczeniach, które nie spełniają powyższych warunków, powoduje nadmierne pęcznienie płyt i konieczność wymiany ich na nowe. Co ważne, gips jest dosyć miękkim i kruchym materiałem, dlatego też płyty GK wykazują niewielki stopień odporności na uszkodzenia mechaniczne (zarysowanie, wgniecenie lub pęknięcie).
Gotowe elementy z płyt GK FlexGips – niezawodny sposób na szybki remont!
Duże możliwości, jakie dają nam płyty gipsowo-kartonowe, stały się inspiracją dla polskiej firmy FlexGips do tego, by opracować coś, czego do tej pory nie było na polskim rynku. Gotowe formatki z płyt GK to produkty frezowane na wymiar pod dany projekt, a następnie klejone i przygotowywane do bezpośredniego montażu. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu klient otrzymuje gotowy produkt, który może zainstalować w wybranym przez siebie miejscu, ograniczając w ten sposób czas montażu nawet o 70%.
Co można zrobić przy użyciu formatek FlexGips? Oto kilka przykładów ich zastosowań:
- sufit podwieszany;
- osłona karnisza;
- wnęka oświetleniowa;
- zabudowa rur łazienkowych;
- obudowa słupa lub lampy;
- bonie dylatacyjne.
Więcej informacji na temat gotowych elementów z płyt GK FlexGips znajdziesz na: https://sklep.flexgips.com/.
TRANSLATE with x English ArabicHebrewPolish BulgarianHindiPortuguese CatalanHmong DawRomanian Chinese SimplifiedHungarianRussian Chinese TraditionalIndonesianSlovak CzechItalianSlovenian DanishJapaneseSpanish DutchKlingonSwedish EnglishKoreanThai EstonianLatvianTurkish FinnishLithuanianUkrainian FrenchMalayUrdu GermanMalteseVietnamese GreekNorwegianWelsh Haitian CreolePersian TRANSLATE with COPY THE URL BELOW
Back EMBED THE SNIPPET BELOW IN YOUR SITE Enable collaborative features and customize widget: Bing Webmaster Portal Back