Wytrzymałe stoły warsztatowe są obowiązkowym wyposażeniem zakładu mechanicznego, warsztatu, garażu, czy punktu serwisowego. Są niezastąpione w miejscach, w których wykonywany jest ręczny montaż lub kompletacja.
Dobrany w zależności od typu prac, do których wykorzystywany będzie stół roboczy warsztatowy, ma wiele zastosowań, a ich liczbę można zwiększyć, stosując bogate wyposażenie dodatkowe stołów warsztatowych. Jakie są wymiary stołów? Sprawdź, jaki stół do warsztatu spełni Twoje oczekiwania?
Z artykułu dowiesz się między innymi:
-
Jakie są typy stołów?
-
Co to znaczy ergonomia?
-
Jaki materiał na stół warsztatowy?
Trzy rodzaje stołów warsztatowych, które zmienią Twoją pracownię
Kompletując wyposażenie warsztatu, będziesz miał do wyboru różne rodzaje stołów warsztatowych, dzięki czemu przystosujesz swoje stanowisko pracy do własnych potrzeb.
Od najprostszego, jakim jest ergonomiczny stół warsztatowy, poprzez stoły zaawansowane zaopatrzone w głęboką zamykaną na klucz szafkę, w której można bezpiecznie przechowywać narzędzia, aż po stoły specjalistyczne, z licznymi schowkami (szufladami) umożliwiającymi segregację poszczególnych narzędzi i elementów konstrukcyjnych.
Więcej na ten temat dowiesz się ze strony https://metalkas.com.pl/meble-metalowe/warsztatowe/stoly.
Ergonomiczne stoły warsztatowe: sekret efektywności pracy
Ergonomia zajmuje się dostosowaniem stanowiska pracy do potrzeb ludzi, którzy je używają. Metalowy stół warsztatowy z prawdziwego zdarzenia, powinien – oprócz zapewnienia przestrzeni do pracy – zapobiegać poprzez swoją konstrukcję powstawaniu bałaganu, utrudniającego wykonywanie czynności montażowych lub naprawczych.
Wszystko, co niezbędne mechanik powinien mieć zawsze pod ręką, natomiast przedmioty aktualnie zbyteczne należy umieścić w przeznaczonych do tego celu schowkach.
Przykładowa budowa stołu warsztatowego:
-
Konstrukcja skręcana, z blachy stalowej, zimnowalcowanej (ułatwia transport i samodzielny montaż stołu w wybranym miejscu);
-
Blat ze sklejki suchotrwałej o grubości 35 mm (grubość sklejki determinuje trwałość stołu i jego wytrzymałość na obciążenia);
-
Szuflady wraz z uchwytami na prowadnicach kulkowych (prowadnice zapobiegają blokowaniu się szuflad);
-
Nóżki gumowe regulujące wysokość stołu roboczego (guma zapobiega przesuwaniu się mebla);
-
Drzwiczki zamykane na klucz;
-
Malowane w technologii proszkowej (9005 NERO) ma na celu zwiększenie odporności elementów metalowych na korozję. Dodatkowo poprawia estetykę stołu warsztatowego.
Stoły warsztatowe z dodatkowym udogodnieniem: praktyczne rozwiązania dla Twojego warsztatu
Wybierając odpowiedni stół warsztatowy, dobrze jest skorzystać z propozycji Metalkas, umożliwiających rozbudowę mebla o elementy dodatkowe.
Wyposażenie stołu warsztatowego:
-
nadbudowa;
-
oświetlenie;
-
listwy z przyłączami;
-
szafki pod blatem;
-
szuflady;
-
półki pod blatem;
-
regulacja wysokości.
Stół nabyty w profesjonalnym punkcie sprzedaży nie tylko spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Stanowi także przemyślaną konstrukcję, która posłuży przez wiele lat, dając właścicielowi wiele satysfakcji z wykonywanej pracy.