Wzrok nie jest nam dany raz na zawsze. Z czasem niestety go tracimy, nasz narząd wzroku w sposób dość poważny się osłabia. Rzecz jasna możemy temu przeciwdziałać, ale zwykle i tak pogorszenia się wzroku nie będziemy w stanie uniknąć. Spora część społeczeństwa cierpi również na wady takie jak krótkowzroczność i dalekowzroczność. Dość powszechny jest również astygmatyzm. To wszystko wady wzroku, które już przy niewielkim nasileniu zaczynają być dokuczliwe i przeszkadzają w codziennym, wygodnym funkcjonowaniu. Właśnie dlatego, gdy widzimy pierwsze symptomy psucia się naszego wzroku, powinniśmy skorzystać z pomocy lekarza i wybrać właściwy dla siebie sposób korekcji wzroku. Najczęściej będą to soczewki kontaktowe lub okulary.
Korygowanie i leczenie popularnych wad wzroku
Wady wzroku takie jak dalekowzroczność, krótkowzroczność i astygmatyzm w większości przypadków da się korygować w sposób bardzo prosty, za pomocą odpowiednio dobranych szkieł kontaktowych lub okularów. Coraz więcej osób decyduje się ze względu na wygodę użytkowania i pełen kąt widzenia na szkła kontaktowe, które również są dziś bardzo ekonomiczne.
Rodzaje szkieł kontaktowych – jakie wybrać?
Soczewek kontaktowych do wyboru mamy kilka rodzajów. Z punktu widzenia ich kształtu będą to soczewki toryczne i sferyczne, ale kwestią ich kształtu, który ma kluczowy wpływ na zasadę działania zajmie się za nas lekarz lub optometrysta. My musimy zdecydować się przede wszystkim na czas, przez który będziemy chcieli używać jednej pary soczewek. Mamy dostępne przede wszystkim soczewki jednodniowe, a więc jednorazowe, a także soczewki tygodniowe i miesięczne. Różnią się one sposobem wykonania i materiałem. Jednodniowe soczewki są wygodne i nie wymagają dodatkowych akcesoriów, ale warto zwrócić uwagę, że są mniej ekologiczne niż użytkowane dłuższy czas odpowiedniki. Również wrażliwość naszych oczu może być kluczowa w tym wyborze. Nie każdy bowiem będzie dobrze znosił noszenie przez miesiąc tych samych soczewek i nawet pomimo zadbania o ich higienę będą się pojawiały stany zapalne czy też dyskomfort. Jest to zatem bardzo indywidualna sprawa. Dowiedz się więcej jakie szkła kontaktowe wybrać na stronie Mojepierwszesoczewki.pl.
Cena szkieł kontaktowych – od czego jest zależna?
Cena szkieł kontaktowych jest zależna właśnie od wspomnianych czynników długości noszenia oraz ich rodzaju. Zwykle bardziej opłacać się będą szkła noszone przez dłuższy czas, jak chociażby te miesięczne, czy nawet tygodniowe lub dwutygodniowe. To więc klasyczny dylemat pomiędzy ekonomią użytkowania, a wygodą i komfortem, z którym mamy do czynienia w przypadku szkieł jednodniowych.