Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.
Pomoc psychologa wskazana jest w wielu sytuacjach, gdy samodzielnie mamy duże trudności z rozwiązaniem danego problemu i potrzebujemy wsparcia kogoś z większym doświadczeniem. Zobacz, gdzie warto zapisać się na wizytę u psychologa!
Kiedy wskazana jest konsultacja psychologiczna?
Psycholog jest specjalistą pomagającym swoim klientom w różnych sytuacjach. Zaburzenia nastroju, brak poczucia własnej wartości, trudności rodzinne, problemy z nawiązywaniem kontaktów czy trudności szkolne w przypadku dzieci i młodzieży – to jedynie parę sytuacji, w których może pomóc psycholog.
Konsultacja psychologiczna pozwala na uzyskanie diagnozy, czyli wskazania, co może być konkretną przyczyną doświadczanych problemów. Również pozwala ona na uzyskanie pomocy w ramach ich przepracowania i rozwiązania z wykorzystaniem psychoterapii – terapii psychologicznej.
Gdy niezbędny będzie dobry psycholog Poznań proponuje dostęp do wielu gabinetów. Czym warto kierować się przy wyborze psychologa?
Prywatnie czy na NFZ – gdzie udać się do psychologa?
Pomoc psychologiczna jest obecnie dostępna zarówno w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i w prywatnych placówkach prowadzących usługi w tym zakresie. Gdzie się udać?
Osoby z ubezpieczeniem zdrowotnym mogą skorzystać z psychologa na NFZ. Niestety, zwykle po wykonaniu kilku telefonów do gabinetów mających podpisaną umowę z Funduszem okazuje się, że najbliższe wolne terminy są dopiero dostępne po paru miesiącach. W sytuacji, gdy pomoc jest wskazana jak najszybciej, może być to bardzo niekorzystne dla osoby, która doświadcza dolegliwości.
Właśnie dlatego alternatywnym rozwiązaniem staje się pomoc prywatna. W prywatnych placówkach – poradniach psychologicznych można najczęściej otrzymać pomoc znacznie prędzej niż na NFZ, nawet z dnia na dzień w przypadkach nagłych. Warto też zaznaczyć, że bardzo często prywatni psycholodzy oferują pomoc zdalną, czyli można zapisać się na konsultację przez internet, telefonicznie.
Wizyta online może być bardzo dobrym wyborem dla osób, które nie mają w okolicy żadnego działającego gabinetu psychologicznego, dlatego też dostanie się do niego wiązałoby się dla nich ze sporym problemem. Pomoc online jest też dostępna w weekendy, co dla wielu osób jest nieocenionym wsparciem.
Cena prywatnego psychologa – ile trzeba zapłacić za spotkanie?
Konsultacje psychologiczne w prywatnych placówkach są związane z wydatkiem od około 100 do nawet 250 złotych. Ceny są zróżnicowane i zależne głównie od doświadczenia psychologa, jego specjalności.